ארכיון הקטגוריה: הריון

סקס בזמן הריון

שימוש באביזרי מין בזמן הריון

אני מכירה זוגות רבים ששאלו עצמם את השאלה הזאת בזמן שהיו בהריון הראשון. "האם מותר או כדאי לעשות שימוש באביזרי מין, כגון ויברטור או רוקט פוקט בזמן הריון?
ובכן, השאלה שצריך לשאול היא האם את רוצה לספק את עצמך או שיספקו אותך מבחינה מינית. גם בזמן ההריון. הרי אנו בטוחים ב-100% כי התשובה של כל אחת ממכן תהיה חיובית. הריון הינו בא כנגד סיפוק מיני, קיום יחסי מין, ובטח שלא על חשבון אורגזמה טובה מדי פעם… ואם אין מניעה רפואית, אז לא צריכה להיות מגבלה לקיים אקטים מיניים בזמן הריון, כל עוד, כמובן, הם נעשים בצורה עדינה יותר, נינוחה יותר ובטוחה יותר.
כאשר קשה יותר לאשה לבצע פעולות פיזיות הדורשות מאמצים מסויימים, ולגבר אין גם יכולת להתקרב אל האשה בגלל בעיות של חשק, הורמונים, עצבנות וכיוצא בזה, זה יכול להיות מצויין שתתחילו להעזר באביזרי מין. אין מניעה להשתמש בצעצועי מין בזמן הריון, למשל, ויברטורים יכולים להוסיף המון לחיי המין של אישה בהריון, והם יכולים לפתור את הבעיה של אי פעילות מינית במיוחד אחרי השבוע ה-28 או בשבועות האחרונים של ההריון.

[ux_custom_products cat="vibrators" products="40" columns="5" title="אביזרי סקס שכדאי לך להכיר!"]

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שויברטור טוב עשוי לעזור מאוד לאשה לאמן את שרירי רצפת האגן כדי למנוע אפיזיוטומיה (חתך החיץ) ובעיות כתוצאה מהפתיחה או קרעים ספונטנים בזמן לידה טבעית.
כמעט בכל הקורסים להכנה ללידה מייעצים לנשים לעבוד על שרירי הפירינאום עם שמן שקדים או נבט החיטה לעיסוי של הפירינאום. הרבה נשים עובדות על אימון שרירי הפירינאום בעזרת החדרת קצה הויברטור ועיסוי בתנועה מעגלית. חשוב לזכור שחייבים לעשות את העיסוי בצורה מאוד נכונה, זאת אומרת, בתנועות מעגליות מאוד מדוייקות – כדאי מאוד להתייעץ עם מיילדת לגבי השיטות לעיסוי והשימוש בויברטור בעת העיסוי. כדאי להתייעץ במפגש אישי ולא טלפוני. הדרך הכי טובה להסביר את פעולת העיסוי היא על ידי המחשה.
כאמא לילד, אני חושבת שמדובר ביתרון משמעותי על פני השימוש באצבעות כדי לעסות את האזור, במיוחד כאשר אנו מבקשות מהגבר לעשות את זה, וזה עלול ליצור אוירה לא נעימה בבית. מצד אחד, הוא רוצה לנוח ולראות טלויזיה, מצד שני את מתה מפחד שיהיו לך קרעים בשעת הלידה… אז לפחות תני לו ליהנות מהמחזה ותני לו לעסות אותך עם ויברטור, אפילו בלי סוללות. במקרה הכי גרוע תקבלי אורגזמה… והוא בטוח יהנה לראות אותך מאושרת…

לכן המסקנה היא שבגלל שקיום יחסי מין בזמן ההריון עשויים להיות טובים מאוד לבני הזוג, אך לא בטוח שהם לא יגרמו נזק לעובר, גם אם שומרים על הנהלים ולא עושים דברם מטורפים מדי והכל אחרי שהתייעצתם וקיבלתם אישור מהרופא המטפל של האשה, כדאי לעשות נסיון וליהנות עם אביזרי מין איכותיים שיעזרו לכם מאוד לעבור את השליש השני והשלישי של ההריון בדרך מאוד מהנה ובטוחה.

עדכון חשוב: חומרי סיכה

חשוב מאוד להקפיד לסכך את הואגינה שלך עם חומרי סיכה נכונים (התייעצי עם הרופא שלך לגבי זה – לרוב ממליצים על השימוש בחומרי סיכה כל בסיס מים היפואלרגנים שניתנים לקנייה בכל בית מרחקת או אצלנו כאן.
חשוב מאוד לסכך את הנרתיק שלך בגלל שעלול להיות לך יובש נרתיקי כתוצאה מירידה בחשק המיני, שינויים הורמונליים וכו'. יובש בנרתיק עלול לגרום לפצעים בעת החדירה וזה יכול להביא לדימום. מנסיון – להגיע למחלקת יולדות בשבוע 32 בגלל דימום בשעה 23:00 בלילה אחרי ניסיון לסקס ספונטני זה ממש-ממש לא כיף. אז פשוט תמרחו חומרי סיכה ועל תתקמצנו בכלל!

סקס בהריון

האם מותר לקיים יחסי מין בזמן הריון?

מסתבר שהרבה מאוד הורים לעתיד ממש לא יודעים את התשובה לשאלה זאת. למרות כל ההכנות המוקדמות והזמן הארוך שתהליך הכניסה להריון יכול לקחת -וכמובן שלעיתים זה קורה בהפתעה גמורה- יש נושאים ושאלות שאנשים פשוט לא מכירים ולא יודעים ממש איך להתמודד עם סוגיות כאלה, והרבה פעמים קורים מקרים שהזוג ההריוני חושש לפנות לבעלי נסיון קודם מתוך חשש או בושה.

נשים הרות לחלוטין משתנות הן מבחינה פיזית והן מבחינה הורמונלית וכתוצאה מכך גם נפשית. בזמן ההריון קיימים מצבי רוח משתנים קיצוניים הרבה יותר, כגון דיכאון, שמחה, עייפות , תשוקה, חששות, עצבנות ועוד… לכן, בכל הנוגע לקיום יחסי מין קבועים בזמן ההיריון אין התנהגות עקבית אצל האישה וקשה מאוד לגבר "לצפות" למה יהיה היום בערב, מחר בבוקר או במהלך הסופשבוע, למרות שאלו יכלו להיות הזמנים הקבועים והמוכרים לבני הזוג להיות יחד ולבצע פעילויות "למבוגרים בלבד".

איך ידע הגבר לזהות את רצונותיה של אשתו

ראשית על מנת להזדהות עם האישה, קיימת שיטה טובה בה ניתן להשאיל או לרכוש הלבשת הריון מדומה שזוהי מעיין כרית גדולה דמוית בטן ושדיים, ולהלבישה על הגבר בעוד הוא שוכב על הגב או כורע על ארבע. בצורה זאת יבין הגבר את התחושה הפיזית שמלווה את בת זוגו בעת קיום יחסי מין. שיטה שנייה היא פשוט לשוחח ולשאול על תחושותיה של האישה על רצונותיה וחששותיה. לאלה שמרגישים שאינם יכולים לפתור או להזדהות עם בת זוגם, תמיד קיימים מאמנים זוגיים היכולים לעזור להם לפתור את הבעיות שנוצרות בזמן ההיריון.

גברים והריון – האם קיימת משיכה מינית?

יחסי מין ניתן לקיים בכל חודשי ההריון. בדרך כלל התשוקה אצל האישה תעלה לקראת החודש הרביעי וזאת מכיוון שבחודשים הראשונים והאחרונים היא תרגיש עייפות וחולשה. מבחינת יחס בן הזוג, גברים רבים חשים סוג של חשש בתחילה מבת זוגם ההרה, אבל הרוב עם הזמן חשים בפלא הבריאה מתקרבים ונמשכים פיזית לנשותיהן. זאת מכיוון שבזמן ההיריון הדעה הרווחת היא שהאישה מתייפה ומשחררת מיניות ומשיכה יוצאי דופן. גברים נמשכים לגודלו המתעצם של החזה, המראה המלא והחושני ואם מצב הרוח מאפשר זאת, אז גם התנהגותה, הליכתה ומעשיה של האישה ההריונית נראים לגבר כדבר מקסים ומושך. דבר זה עוזר מאוד לאישה בזמן ההיריון  להרגיש סקסית, נחשקת ומונע הרבה פעמים כניסה למצבי דיכאון ועצב.

ממה בכל זאת יש להיזהר?

יש להימנע בתנוחות המכבידות על הבטן, קפיצות או טלטלות קיצוניות. במקרה של דימום, צירים מוקדמים או שליה נמוכה, רצוי להימנע בקיום יחסים ולהיוועץ ברופא. יחד עם זאת, מומלץ מאוד לעשות שימוש באביזרי מין מיוחדים, חומרי סיכה על בסיס מים ולזכור שלעיתים קרובות בגלל שינויים הורמונליים אצל האישה, עלולים להופיע סימני יובש בנרתיק, דבר שעלול להקשות על החדירה ולגרום לדימומים (מפחידים מאוד) שיכולים להוביל אתכם לביקור במיון או במרפאה של קופת החולים.

בכל הנוגע לתנוחות, חובה להיות קשובים אחד לשני ולהחליט על תנוחות שיתאימו לשני בני הזוג. יחסי מין פרועים או סוערים יכולים להוות סכנה ממשית לבריאות התינוק ושל האם, אומנם התינוק נמצא בתוך הרחם והוא מוגן מפי רעידות וטלטולים, אבל אין צורך להגזים או לנסות להכיר את הגבולות, עשו סקס בטוח, גם כשאתם בהריון…

התייעצו תמיד עם רופא מומחה או מטפל מיני מוסמך בקשר לשיטות ולדרכים לקיום יחסי מין בזמן ההריון. אל תנסו לעשות דברים על דעת עצמכם ופעלו בעירנות ובהגיון. השתדלו להשתמש תמיד בחומרים איכותיים ומקורים, אביזרי מין בדוקים ומומלצים, יכול מאוד להיות שלא תצליחו או לא יתאפשר לכם לעשות סקס בתנוחות שתרגלתם תמיד יחד, אבל אולי זה הזמן לעשות דברים פשוטים יותר, עדינים יותר ורכים יותר – לפחות עד שהקטן או הקטנה יגיעו..!

קיום יחסי מין בזמן הריון – מה מומלץ

נושא קיום יחסי מין בזמן היריון הוא נושא מורכב והשאלות בו הן רבות, לא תמיד ברור האם אפשר לקיים יחסי מין או לא. להלן מספר שאלות ותשובות בתחום, אשר נענו על ידי רופאים וגניקולוגים בכירים.

האם האישה רוצה יותר סקס או פחות סקס בזמן ההיריון?

דעה זו חלוקה – במהלך השליש הראשון רוב הנשים עסוקות בייצור החיים החדשים המתחוללים בתוכן, הן מרגישות לא טוב ומאד חלשות, כך שברוב הפעמים הסיכוי לסקס בתקופה זו אינו גבוה. בכל מקרה, בשלב השליש השני הן מתחילות לחזור לעצמן, וכאן הדעות כאמור חלוקות. יש נשים שמרגישות הרבה יותר סקסיות, ויש כאלו שמרגישות מלאות ולא קלילות בכלל. מה שאפשר לעשות כשמרגישים מלאות ולא אטרקטיביות הוא קודם כל לשתף את בן הזוג. מפליא לדעת שמרבית הגברים סבורים שהאישה ההריונית שלהם מושכת הרבה יותר מכל אישה אחרת, ומכל זמן אחר. כמובן שבמקרה שני בו אישה מגישה סקסית ונשית ורוצה לקיים יחסי מין הרי שכולם מרוצים.

כיצד מתבטאים מצבי הרוח האלו בשטח?

תשובה זו אישית ומשתנה אצל הנשים. יש נשים שמידת התשוקה שלהן בזמן ההריון לא משתנה, ויש כאלו שבזמן ההיריון היא גוברת מאד! חשוב להיות מודעים ובתקשורת פתוחה לנושא.

האם אפשר לעשות הכל?

באופן עקרוני כן. העובר מוגן מאד בתוך הרחם ואין חשש שיקרה לו נזק כתוצאה מקיום יחסי מין.

מה לגבי מין אוראלי?

מבחינה רפואית אפשר להמשיך ולקיים מין אוראלי בעת ההיריון, יש נשים שמעדיפות זאת פחות כיוון שהפרשות מסוימות גורמות להן לתחושה לא טובה בהקשר זה. מה שכן חשוב לדעת בכל מקרה של היריון או לא היריון הוא שאסור לנשוף אוויר אל תוך הנרתיק של האישה כיוון שהוא עלול להגיע אל מחזור הדם ובעקבות זאת ליצור סחף.

האם יחסי מין מגבירים צירים?

כמובן שבשליש הראשון אין סיכון. כן יש סיכון מסוים במהלך השליש השני והשלישי ללידה מוקדמת עקב חומרים מסוימים שנקראים פרוסטגלנדינים ונמצאים בנוזל הזרע, הם מעודדים פעילות של הרחם וכן כדאי לשים לב.

[ux_latest_products products="8" columns="4" title="אביזרי מין שכדאי לך להכיר!"]