אביזרי מין

מהם בדיוק אביזרי או צעצועי מין?

אלו הם עזרים לשימוש פרטי ואינטימי של מבוגרים שנועדו בעיקר לשיפור חיי המין או כתוספת לשגרה מינית.

הם נועדו לשימוש על ידי בודדים או זוגות במטרה לשפר את הביצועים ואת ההנאה מיחסי המין או פעילויות מיניות שונות.

האנושות עושה שימוש באביזרי מין כבר אלפי שנים. בחפירות ארכאולוגיות נמצאו עשויות של שימוש באביזרי מין כבר לפני 30 אלף שנה.

כבר אז האדם ידה לדמות איבר מין לעינוג עצמי באמצעות השימוש בחומרים כמו אבן ועץ. מאז שנות ה-60, תעשיית אביזרי המין תפסה תאוצה רבה בארצות הברית ובהמשך שאר העולם הצטרף למהפכה המסחרית של מוצרים לעינוג מיני. בהודו מכירת אביזרי מין נחשב לבלתי חוקי עד היום.

בישראל זה היה ממש לא פשוט להכניס את התעשייה לסדר היום, רק בסוף שנת 1970 נפתחה בתל אביב החנות הראשונה למכירת אביזרי מין שנקראה "בוטיק המין". לאחר מאבק משפטי עם משרד המסחר והתעשייה על השגת אישור ליבוא המוצרים "המיוחדים" האלה. אך פתיחת החנות לוותה בהתנגדות שכנים ואנשי ציבור, וגרמה להוצאת צווי סגירה למקום.

כיום, שווי שוק העולמי של אביזרי המין מוערך ב-22 מיליארד דולר, ונמצא כל הזמן בצמיחה של כ-30% בשנה, דבר המעיד על הצטרפותם של יותר ויותר אנשים בכל העולם לצריכה של מוצרים אלה. למרות שרוב העיצוב ובפיתוח של אביזרים חדשים נעשה בארצות הברית ואירופה, סין היא היצרנית הגדולה ביותר – מעל ל-66% מסך כל אביזרי המין המיוצרים בעולם מקורם הוא בסין.