יחסי מין סקס בזמן הריון

קיום יחסי מין בזמן היריון

נושא הסקס וההיריון והשילוב ביניהם הוא נושא מורכב שנבדק ונחקר רבות. אין המלצות חד משמעיות בנושא כמובן מכיוון שמדובר בהעדפה אישית, אך ניתן בכל זאת לסקור את הנושא: עד כמה ניתן או לא ניתן לקיים יחסי מין בזמן ההיריון והאם יש סיכונים שכדאי לשים לב אליהם.

פחות סקס

נראה שמרבית הנשים מרגישות פחות סקסיות במהלך ההיריון, בוודאי יש לכך קשר לגודל הפיזי המתרחב שלהן, אשר לא נותן לכולם הרגשה אטרקטיבית במיוחד. עבור גברים לעומת זאת, נראה שהאשה ההריונית נתפשת בעיניהן הרבה יותר סקסית, מושכת, נשית ומלאה תכונות סודיות. לרוב קורה שאם זה תלוי רק בנשים, הרי שתקופת ההיריון פחותה בסקס, גם אם לוקחים בחשבון את השליש הראשון בו האישה אינה חשה בטוב בדרך כלל, וגם אם מחשיבים את השליש השני השלישי בו הן כבר רחבות יותר וסקסיות פחות – על פי הרגשתן האישית.

יותר סקס

מסתבר שיש שני צדדים למטבע וככל שיש נשים שמרגישות פחות סקסיות בתקופת ההיריון, הרי שיש כאלו שעבורן זו התקופה הכי סקסית, הרי פורייה והכי נשית. בתקופת ההיריון ההורמונים הנשיים מרובים ומתרבים ובעיקר משתוללים, והאישה יכולה להרגיש אותם באופן חיובי ביותר. באופן כללי בשליש הראשון האישה הבה יותר עייפה ולא תמיד חשה בטוב, מרבית האנרגיות בגופה מופנות כעת לייצר חיים חדשים בתוכה, אך לאחר מכן היא חוזרת לעצמה וגם התיאבון המיני חוזר.

מה אפשר לעשות ומה לא מומלץ

הדאגה העיקרית בעת קיום יחסי מין בזמן היריון היא לעובר, אך רופאים ומומחים מרגיעים ואומרים שלרוב אין חשש לעובר השוהה במקום מאד בטוח ומוגן בתוך הרחם, וגם האורגזמה לא מסכנת את העובר בשום אופן. באופן כללי מומלץ לקיים יחסי מין בעת היריון רק בתנוחות שנוחות לאשה ולהשתמש אך ורק בנוזלי סיכה על בסיס מים שמומלצים על ידי הרופא גניקולוג, אך כן כדאי להיוועץ ברופא באחד מהמקרים הבאים: אם הייתה ירידת מים או הנוזלים ויש חשד כלשהו, אם יש דימום כלשהו, או כאב כלשהו. בשליש השני והשלישי יש סיכון שיחסי מין יגרמו ללידה מוקדמת כיוון שיש בזרע חומרים המעודדים פעילות רחמית ולכן כדאי להיזהר.

הכי חשוב

זה להיוועץ עם מומחה בתחום ולא להניח או להסיק מסקנות לבד. אם אתם בהריון מתקדם, דבר על כך עם הרופא שלכם, הוא יישמח לייעץ ולהמליץ לכם בעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *