ארוטיקה מול פורנו

ההבדלים בין פורנו לארוטיקה

אז מהם בעצם ההבדלים בין סרטי פורנו לסרטים ארוטיים? אם אתם מתלבטים במה לצפות לבד או עם בני הזוג, כדאי שתדעו שקיימים מספר הבדלים ניכרים בין השניים הקשורים למיקום, תאורה, עלילה ושחקנים.

עלילה

בסרט פורנו העלילה קצרה. קצרה מאד. ואין לה שום עומק או נפח. בדרך כלל מדובר במספר סצנות קצרות שמתחילות במשלוח פיצה, מציל מודאג וחרוץ בבריכה, כיתת לימוד ריקה באוניברסיטה למדעי הסקס, חדר כושר וכדומה.

הדיאלוג בין הדמויות קצרצר ומסתכם במשפטים כגון: "הנה הפיצה שהזמנת, האם תוכלי לתת לי טיפ?" או "לא הכנת שיעורים? תאלצי להישאר בריתוק אחרי שעות הלימודים" ועוד משחקי מילים שמהווים גם המשחק המקדים של הסצנה הקצרה. לאחר שלושת השניות המקדימות, קיים מעבר חד היישר לאקט של קיום יחסי המין שנמשך בערך לכל אורך הסרט. אם הבמאי ירצה להגדיל ראש, אולי יהיה איזשהו משפט מסכם מאחד השחקנים או שינוי דרמתי בעלילה, שבדרך כלל מאופיין בבעל או חבר שבמקרה הגיע ומשום מה במקום לכעוס הוא מחליט לזרום אל תוך האקט או לצפות במתרחש בחיבה. הצילומים ממוקדים בעיקר על אברי המין. התנוחות הגמישות, גודלי האיברים והסצנות, בדרך כלל לא מאד משקפות או תואמות את המציאות.

בסרט ארוטי העלילה יותר מפותחת – בדרך כלל מדובר בשתי דמויות לפחות, שמתרחש בניהם איזשהו דיאלוג וצילום יותר אומנותי. בסרט הארוטי קיים נפח לדמויות, קונפליקטים וקתרזיס.לעיתים מדובר בסיפור אהבה, בגידה או משולש אהבים. הסרטים הארוטיים שמים דגש על הכבוד והיופי של הגוף הנשי, תוך שהגוף הגברי מוצג בטבעיותו ובפרופורציות יותר הגיוניות. אומנם קיימים חידושים מבחינת תנוחות, מקומות או רעיונות לסקס, אבל הן יותר מעשיות וארציות.

[ux_custom_products cat="lingerie" products="40" columns="5" title="אביזרי סקס שכדאי לך להכיר!"]

ליהוק

בכל הנוגע לסרטי פורנו – כיום, כמעט כל אדם בעל מראה פרופורציונאלי עם דגש על אברים מוגדלים (אצל נשים חזה ואצל גברים איבר מין), יכול לפנות לתעשייה המשגשגת של עסקי הפורנו ואף להתקבל. שחקן פורנו יעבוד קשה למדי, הוא יפעל בצורה מכאנית בסצנות ומן הסתם יצטרך לככב בסצנות מרובות עם פרטנרים רבים ושונים. כיום, בדיקות איידס הן מצרך חשוב והכרחי שצריכים לעבור שחקני פורנו, אך לצערנו לא כל המפיקים והבימאים מקפידים על אכיפת החוק בצילומים שלהם.

בתחום הארוטיקה, מדובר בליהוק קצת יותר איכותי – הדרישה היא לשחקנים איכותיים יותר, בעלי יכולות משחק בסיסיות שיידעו להיכנס לדמות ולגלם אותה באותנטיות. הדגש הוא על שחקנים נעימים למראה, אך עם זאת בעלי מאפיינים אנושיים יותר, כגון: שיער ערווה, חזה טבעי, שיער טבעי ואף קמטי הבעה וצחוק. הכימיה בין השחקנים חשובה מאד להצלחת הסרט.

אביזרים, תאורה ולוקיישן (מיקום)

בסרט פורנו יוכנסו לעיתים אביזרי מין שונים, כגון: ויברטור, אזיקים, דילדו, שוט ועוד. התאורה תהיה פלורוסנטית ולא מאד מחמיאה או רומנטית. הלוקיישינים יהיו בחדרי כושר, מועדוני חשפנות, בריכה או חדרי שינה למיניהם.

בסרט הארוטי לא יהיו אביזרי מין ברוב המקרים, אולי כמה חומרי סיכה מאולתרים, שמנים ואולי מטפחת רכה לקשירות עדינות. התאורה תהיה יותר מעומעמת או חשוכה. הרקע או הלוקיישן יכול להיות יותר טבעי, כגון: חוף ים, כרי דשא או חדר מיטות מפנק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *