סקסולוגית או סקסולוג?

יש שאלו אשר התשובה אליהן אינה פשוטה כלל ועיקר, והשאלה האם לפנות אל סקסולוג או אל סקסולוגית היא אחת השאלות הללו. לפני שנתחיל לחשוב מהו המצב המועדף, כדאי קודם כל לברר מדוע למכתחילה נעשה ניסיון לפנות אל סקסולוג או סקסולוגית, ולכך יכולות להיות מספר סיבות, כאשר הנפוצות בהן הן:

  • בעיה הקשורה במין הנוגעת לאחד או אחת מבני הזוג
  • בעיה הקשורה בתקשורת ובקשר בין בני הזוג ומקרינה על חיי המין של שניהם
  • מסיבות רווקות (או מסיבות רווקים)

התשובה האם להזמין סקסולוג או סקסולוגית נוגעת לעתים קרובות בשאלה מהי הסיבה אשר בגללה פונים לסקסולוג מלכתחילה. אז כהתחלת המענה על השאלה, בואו נסתכל על התחומים השונים:

סקסולוג או סקסולוגית למסיבת רווקות או רווקים

מסיבת רווקות ורווקים הן בראש ובראשונה מסיבות. החוויה החשובה ביותר איתה יכולה הכלה או החתן הטריים לצאת ממסיבה אשר כזו היא תחושת הכיף, הנינוחות, החברות. גם אם הכלה או החתן המיועדים סובלים מבעיות הקשורות במין, קרוב לודאי כי מסגרת של מסיבת רווקים או רווקות לא תיתן מענה לבעיה זו, למרות קיומו של איש מקצוע בארוע.

מצד שני, מין מהווה חלק לא מבוטל ממערכות יחסים – בין אם הוא נמצא ובין אם הוא חסר, וחיי הנישואין מזמנים לא מעט אתגרים בנושא זה אשר משותפים לזוגות רבים – החל מנושא השגרה, דרך נושא ההתמודדות עם ילדים, עייפות, ולחץ בעבודה ובחיים. סקסולוגית טובה עשויה לתת טיפים אשר יעזרו לזוג הצעיר להתחיל את דרכם המשותפת ברגל ימין, עם מספק כלים אשר אולי לא היו ברשותם קודם לכן, אם מפאת הבושה לדבר על כך ולשתף ולהתייעץ בחברות וחברים, מסגרות חברתיות שמרניות אשר לא חשפו רעיונות חדשים בפני הזוג הצעיר או אף תפיסות אישיות אשר ניזונות ממקורות קלוקלים כגון סרטים או סדרות טלויזיה.

במקרה של מסיבת רווקות או רווקים חשוב כי הסקסולוג או הסקסולוגית הנבחרים יהיה ביכולתם להעביר את הנושא בקלילות, בהנאה ובאופן חוויתי אשר ישאר עם הכלה או החתן המיועדים גם לתקופות בהם יהיה צורך לעשות שימוש בכלים אשר ניתנו. חשוב כי האורחים כולם ירגישו בנוח עם הסקסולוג או הסקסולוגית ויהיה ביכולתם להפתח, ולו במעט, ולשתף. על פי רב, רצוי להזמין סקסולוגית למסיבת רווקות וסקסולוג למסיבת רווקים, ולו על מנת להבטיח הרגשה נינוחה זו.

סקסולוג או סקסולוגית לטיפול בבעית אחד מבני הזוג

גם כאשר השאלה היא במי לבחור כאשר הולכים לטיפול רציני אשר נוגע לאחד (או אחת) מבני הזוג, הדבר אשר הינו בחשיבות ראשונה הוא הרגשה הנינוחות של האדם אשר עליו לעבור טיפול עם המטפל, יהי זה גבר או אישה. במקרה זה חשובה לא הרגשת הנינוחות אלא אף תפיסת הסמכות. גבר אשר יש לו בעיה לקבל סמכות מאשה – ראוי לו שיגש לסקסולוג.

אחד הדברים אשר חשוב מאד לזכור בעת ההליכה לסקסולוג או סקסולוגית לצורך פתרון בעיות היא כי למרות ההכשרה המרובה אשר עברו הסקסולוגים, עדיין מדובר בבני אדם אשר להם גישות ותפיסות מסוימות, אשר בהחלט עשויים להתנגש עם אלו של מטופליהם. לדוגמה, גם כאשר מדובר בבעיית זקפה של אדם דתי, לדוגמה, ייתכן כי רצוי ללכת למטפל דתי או בעל רקע דתי אשר ידע לתת מענה לשאלות שונות הנוגעות לדת ולא רק לאיבר המין. מקרה אחר הוא בקרב זוגות חד מיניים אשר רצוי כי ימנעו מלגשת לסקסולוג או סקסולוגית אשר נגועים בדעות הומופוביות.

סקסולוג או סקסולוגית לטיפול בבעית זוגיות

הנושא הופך לסבוך במיוחד כאשר מדובר בבעיה הנוגעת למכלול התקשורת והיחסים בין בני הזוג, ואשר מקרינה על חיי המין של אותו זוג. כאן, למעשה, מדובר בטיפול אשר עיקר מהותו היא פסיכולוגית, עם דגשים על מין. גם כאן רצוי כי בני הזוג יבחרו בסקסולוג או סקסולוגית אשר שניהם מרגישים בנוח איתם וסומכים עליהם. וכאן, בייחוד, חשוב לבחור במטפל או מטפלת אשר סך תפיסות העולם שלהם משיק בנקודות רבות לאלו של המטופלים.

בידי הסקסולוגים היכולות להנחות את המטופלים להתמקד בתחושותיהם בזמן המין במקום במחשבותיהם, וכן לתרגל תרגול חושי ותקשורתי בין בני הזוג. הידע אשר נצבר על בידי הסקסולוגים, הן הידע הסטטיסטי הנוגע לתכיפות הבעיה המתעוררת או השאלה, והן הידע  והכלים אותם רכשו במהלך הכשרתם וניסיונם כמטפלים, יאפשרו לסקסולוגים לפתוח ערוצים חדשים עבור בני הזוג אשר יעזרו בבניית התקשורת וחיי המין טובים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *