סקסולוגיה: ההסטוריה של אביזרי המין

השימוש באביזרי מין מקובל מאז שחר האנושות. ממצאים לשימוש באביזרי מין על ידי נשים וגברים כאחד, התגלו על ידי מדענים וארכיאולוגים עשרות אלפי שנים לפני הספירה. צאו עמנו למסע בעקבות השימוש באביזרי המין, משחר ההיסטוריה, ועד היום, מתוקפות האלים הקדומים, אל התרבות המצרית העתיקה, הקאמה סוטרה ההודית,  הוויברטור האמריקאי הראשון, ועד לפלאי הטכנולוגיה בתחום המוצעים לנו כיום לכל דורש, בחנויות לאביזרי מין.

כ-20,000 שנים לפני הספירה
מדענים מאתרים במעמקי האדמה פסלונים ברורים של נשים מגולפות באבן, חסרות פנים אך בעירום מלא, עם דגש על איבריה האינטימיים של האישה, שדיים נפוחים, ישבן גדול, ושפתי הנרתיק. הדעה הרווחת על פסלונים אלו על ידי המומחים הארכיאולוגים, היא כי היו אלו מעין פסלוני אלות פריון, אך השימוש בהם, מרמז על קיום של פורנו קדום, אלו ככל הנראה, הינם הממצאים הקדומים ביותר המרמזים על השימוש באביזרים מעשי יד אדם לאוננות ולהנאה.

כ-2,000 שנים לפני הספירה
ממצאים מהאומנות המצרית הקדומה, מציגים נשים רקדניות עירומות, נושאות את פסלו של האל אוזריס, המתאפיין באיבר מין ענקי וזקוף. כאן טוענים המדענים כי היה זה פולחן לפריון האדמה. אך ההתלהבות הנשית סביב האיבר הזקור בהחלט מעוררת תמיהה לגבי עובדה זו…

כ-500 שנים לפני הספירה
הגרסה הראשונה של הדילדו יוצאת לדרך ביוון, והיא מכונה "אוליסבוס". בוחרים נהגו למכור אביזרי מין אלו בנמלים, עבור הגברות הבודדות אותן נטשו לכאורה גבריהם המלחים לתקופות ארוכות. היה זה למעשה האזכור הראשון של השימוש בדילדו כאמצעי למניעת דיכאון עבור הנשים אשר נאלצו לחיות תקופות ארוכות בלעדי הגברים.

בסביבות 300 שנה אחרי הספירה
המצאתם של מרחיבי הפין ושרוולי ההלבשה לפין. שרוולי ההלבשה הוזכרו בפעם הראשונה בתרבות המין ההודית, המוכרת בשם "קאמה סוטרה", כאשר בתקופה זו נהגו לייצר שרוולי הארכה ועיבוי מחומרים שונים כמו עץ, עור, קרניים של בהמות, זהב וכסף, וחומרים לא קונבנציונאליים נוספים.

בסביבות 1400 שנים לאחר הספירה
קביעתו של המונח דילדו, מהמילה Dilleto האיטלקית, אשר משמעותה בעברית, "לשמחתי" או "להנאתי". בתקופה זו, תקופת הרנסנס, נהוג היה לייצר את הדילדו באמצעות חומרים כמו עץ או עור, כאשר לצורך ההקלה על החדירה לנרתיק, נהוג היה להשתמש בשמן זית כחומר מסכך.

בסביבות 1500 שנים לאחר הספירה
תרבות המין הסינית, הביאה לעולם את טבעת הזין, ומגרות הדגדגן, המוכרות כיום כטבעות גירוי בשוק אביזרי המין לזוגות. הסינים נהגו ליצור טבעות שנהב, בהן היו חקוקות לשונות מגולפות המופנות לכיוון הדגדגן, כאשר התפקיד של טבעת הזין הייתה לשמר את הזקפה, ואילו גילופי הלשונות כמובן, למטרת עינוג הדגדגן של בת הזוג למין.

ארצות הבאית, שנת 1869
הרופא האמריקאי ג'ורג' טיילור, המציא את הויברטור המכאני הראשון. הייתה זו מכונה מסורבלת המופעלת על ידי קיטור, אשר מטרתו הייתה לטפל במחלת "ההיסטריה הנשית"… "הטיפול" התבצע על ידי החדרה של הויברטור אל הנרתיק, בדרך אל מה שכונה "התקף פתאומי" אשר פוגג את ההיסטריה אצל הנשים המתוחות….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *