קיום יחסי מין בזמן הריון – מה מומלץ

נושא קיום יחסי מין בזמן היריון הוא נושא מורכב והשאלות בו הן רבות, לא תמיד ברור האם אפשר לקיים יחסי מין או לא. להלן מספר שאלות ותשובות בתחום, אשר נענו על ידי רופאים וגניקולוגים בכירים.

האם האישה רוצה יותר סקס או פחות סקס בזמן ההיריון?

דעה זו חלוקה – במהלך השליש הראשון רוב הנשים עסוקות בייצור החיים החדשים המתחוללים בתוכן, הן מרגישות לא טוב ומאד חלשות, כך שברוב הפעמים הסיכוי לסקס בתקופה זו אינו גבוה. בכל מקרה, בשלב השליש השני הן מתחילות לחזור לעצמן, וכאן הדעות כאמור חלוקות. יש נשים שמרגישות הרבה יותר סקסיות, ויש כאלו שמרגישות מלאות ולא קלילות בכלל. מה שאפשר לעשות כשמרגישים מלאות ולא אטרקטיביות הוא קודם כל לשתף את בן הזוג. מפליא לדעת שמרבית הגברים סבורים שהאישה ההריונית שלהם מושכת הרבה יותר מכל אישה אחרת, ומכל זמן אחר. כמובן שבמקרה שני בו אישה מגישה סקסית ונשית ורוצה לקיים יחסי מין הרי שכולם מרוצים.

כיצד מתבטאים מצבי הרוח האלו בשטח?

תשובה זו אישית ומשתנה אצל הנשים. יש נשים שמידת התשוקה שלהן בזמן ההריון לא משתנה, ויש כאלו שבזמן ההיריון היא גוברת מאד! חשוב להיות מודעים ובתקשורת פתוחה לנושא.

האם אפשר לעשות הכל?

באופן עקרוני כן. העובר מוגן מאד בתוך הרחם ואין חשש שיקרה לו נזק כתוצאה מקיום יחסי מין.

מה לגבי מין אוראלי?

מבחינה רפואית אפשר להמשיך ולקיים מין אוראלי בעת ההיריון, יש נשים שמעדיפות זאת פחות כיוון שהפרשות מסוימות גורמות להן לתחושה לא טובה בהקשר זה. מה שכן חשוב לדעת בכל מקרה של היריון או לא היריון הוא שאסור לנשוף אוויר אל תוך הנרתיק של האישה כיוון שהוא עלול להגיע אל מחזור הדם ובעקבות זאת ליצור סחף.

האם יחסי מין מגבירים צירים?

כמובן שבשליש הראשון אין סיכון. כן יש סיכון מסוים במהלך השליש השני והשלישי ללידה מוקדמת עקב חומרים מסוימים שנקראים פרוסטגלנדינים ונמצאים בנוזל הזרע, הם מעודדים פעילות של הרחם וכן כדאי לשים לב.

[ux_latest_products products="8" columns="4" title="אביזרי מין שכדאי לך להכיר!"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *