גלולות חשק לנשים – חלק ב', העתיד

בעקבות ההצלחה המסחרית של גלולת הויאגרה לגברים, החל מרוץ מטורף בין חברות התרופות השונות אשר מטרתו היא לצאת עם גלולת החשק האולטימטיבית לנשים, תוך יצירת השוק המתאים לשיווק הגלולה כתרופה אשר באה לרפא מחלה או מצב רפואי כלשהו.

לאחר שבחנו את ההיסטוריה, תופעות הלוואי, והשימוש הנעשה בויאגרה לגברים כיום, ניתן להפנות את מבטנו לכיוון מה שמבטיח להיות הויאגרה עבור הנשים.

אז מה לגבי ויאגרה לנשים?

נשים, למזלן, הם עם מעט סבוך יותר מהגברים. חברות התרופות אשר מהוות צד לא מבוטל במירוץ לעונג הנשי, מיתגו גבר עם זקפה כשקול לגבר המתפקד היטב במיטה. זקפה היא דבר אשר קל למדוד, לעומת זאת מה בדיוק זה עונג נשי? אורגזמה? אורגזמה מחדירה בלבד? עוררות מינית? תשובות שונות גורמות למתן תשובות שונות למה יהיה הויאגרה הנשית. אם מדובר באורגזמה הרי שקרוב לוודאי שמה שיעבוד אצל הגברים יעבוד גם אצל הנשים: מצב עוררות גופני המרצת זרימת מחזור הדם. אולם אליה וקוץ בה – הגברים מצפים מהנשים לגמור מחדירה, אולם מרבית העצבים אשר אחראים על האורגזמה אמנם נמצאים איפשהו באיזור – אך לא בנרתיק, ומרבית הנשים אשר אינן גומרות בעת קיום יחסי מין עם גבר הן פשוט מתוחות מדי מכדי לעשות את העבודה בעצמן או לתקשר באופן ברור מה הן רוצות. ומכאן מגיעים לפתרון מספר שניים: תרופות הרגעה והורדת מתחים (אשר לעתים קרובות סותרות את השפעות קבוצת התרופות הראשונה).

מה יש בכלל בויאגרה לנשים?

ויאגרה לנשים מורכבת מאסופת תמציות צמחיות שונות המיועדות למטרות שונות, בתקווה שמשהו אולי יעבוד:

  • סקלראוליד – אין שום הוכחה כי יש משהו בתמצית הזו שעובד. התמצית משווקת לצרכים קוסמטיים, הגברת החשק וירידה במשקל.
  • סקלטיום טורטוסום – תמצית צמחית אשר השפעתה קרובה לגראס, ייתכן והיא גם מדכאת PDE-4 אשר משמשת כתרופה פסיכותית ותרופה נגד דלקות.
  • אפימדיום – נקרא גם עשב העז החרמנית, משמש בעיקר להרפיית מתח בשרירים. במנות גבוהות עלול לגרום לפרפור בלב, בשילוב עם אלכוהול גורם לכאבי ראש.
  • קאטאבה –  מעורר את מערכת העצבים המרכזית, נמצא גם בקולה

עדיין לא נעשה מחקר אשר הראה יעילות כלשהי של תרופות אלו, ולא נעשו מספיק מחקרים הבודקים מהן תופעות הלוואי ונזקי התרופות. על פניו נראה כי אולי חשק לא יצא מהן, אבל לפחות תורידי את הסיכון ללקות בסרטן או בפטריה בנרתיק.

עתיד הויאגרה לנשים

כיום נעשים ניסיונות נמרצים של חברות התרופות לייצר את המחלה אשר התרופות שהן מייצרים אמורה לפתור. כיוון והשפעת התרופות הקיימות לנשים הן זעומות בהשוואה לויאגרה הגברית, אני מקווה כי חברות אלו יכשלו במלאכת יצירת מחלה יש מאין. במידה ויצליחו, ייתכן ואנו צפויים לגל נוסף של התקפות לב לא מבוקרות,במידה ויכשלו, תמיד ניתן לחזור לשיטות טובות בהרבה כמו למידת הטופוגרפיה הנשית ויצירת עוררות על ידי גירוי האזורים בהם יש עצבים, כ- 8000 מהם, בערך פי שניים מכמות העצבים אשר נמצאת בקצה הזין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *