גלולות חשק לנשים – חלק א', הויאגרה

בעקבות ההצלחה המסחרית של גלולת הויאגרה לגברים, החל מרוץ מטורף בין חברות התרופות השונות אשר מטרתו היא לצאת עם גלולת החשק האולטימטיבית לנשים, תוך יצירת השוק המתאים לשיווק הגלולה כתרופה אשר באה לרפא מחלה או מצב רפואי כלשהו.

כיום קיימות בשוק גלולות חשק ראשונות כאלו לנשים. אז מה צפוי לנו הנשים בשנים הקרובות? אפשר לנסות להבין מתוך הסתכלות על היסטורית השיווק של הויאגרה. לפני היות הויאגרה, המצב הרפואי אשר ידוע היום בשמו: Erectile Dysfunction לא היה קיים. מדי פעם לגברים לא היה חשק, הם היו עייפים, לא הרגישו טוב, והנשים אשר איתן הרגיעו אותם ואמרו כי לכולם זה קורה, ואחרי שינה טובה, ה"בעיה" לרב נפטרה. במקרים אחרים, כאשר הבעיות בזקפה היו תכופות או קבועות, חפשו את מקור הבעיה – לפעמים היה מדובר בבעיה גופנית, לפעמים במחסומים נפשיים ולעתים פשוט הגיל עשה את שלו.

תחילת דרכה של הויאגרה

עם המצאת הויאגרה, המציאו את המחלה אשר התרופה תתאים לרפא אותה. לא עוד עובד היי טק אשר עובד 15 שעות ביום, חוזר עם לחצי דד ליין אחרי ששכח לאכול כל היום ולא ישן שנת לילה מסודרת כבר שבועיים, מהיום אמרו חוסר תפקוד זקפתי. ותנו לו כדור. הדור הגדל היום אינו מחפש לפטור בעיות, לרב החיפוש הוא אחר הפתרון הקל, ואם הוא מגיע בדמותה של גלולה קטנה כחולה – מצוין.

במירוץ המטורף של חברות התרופות השונות לשווק לאנשים חלומות של סופרמן במיטה, אחד הדברים אשר קצת נזנחו היה לבדוק את בטיחות הגלולה הקטנה הכחולה או את תופעות הלוואי שלה. אנשים החלו למות משימוש בויאגרה.

תופעות לוואי של הויאגרה

זה שמוות הינו תופעת לוואי של הויאגרה זה כבר אמרנו. המוות המקושר לויאגרה הינו מוות מהתקפת לב או שבץ. מסתבר כי הויאגרה, למרות כי לעתים היא עוזרת במניעת שבץ והתקפת לב, לעתים היא דווקא גורמת אותם, בייחוד באנשים אשר משתמשים בתרופות שונות להורדת לחץ דם, הורדת כולסטרול ותרופות אחרות – אולם לא רק. אי נטילת תרופות מסוג זה אינה ערובה לכך כי הויאגרה לא תפעיל את לבכם בניגוד לרצונו. אמנם מקובל היום לחשוב כי תופעות אלו מקושרים לנטייה ללקות במחלות אלו, אולם אין דין נטייה כמחלה מצד אחד, ומצד שני – כאשר מרבית גלולות הויאגרה נמכרות ללא מרשם רופא גם אין מי שיתריע בפני מצבים העלולים להיות מסוכנים.

מוות אינו תופעת הלוואי היחידה. גם עיוורון, חרשות, טטרנות, עוורון צבעים – ולא מדובר בתופעות זמניות, בחלק מן המקרים מדובר בעיוורון או חרשות קבועים.

אוכלוסיית נוטלי הויאגרה

הויאגרה נועדה במקורה בעיקר לשימוש אנשים מבוגרים בני למעלה מ-60 שנה. אולם, עקב פעולת השיווק האגרסיבית הפכה הויאגרה למוצר מקובל בקרב כלל הגברים, גם בני ה-18 אשר אין להם כל בעיית זקפה שהיא. השימוש בויאגרה כתרופה הולך והופך נדיר בעוד השימוש למטרות שעשוע והאדרה עצמית הוא השימוש הנפוץ כיום.

אז מה הן תופעות הלוואי החברתיות הרלוונטיות לויאגרה? גברים אשר סבלו מדכאון וחשש ביצוע גילוי בויאגרה חברה טובה. אמנם כיום הם מכורים לשימוש בה ולא יעזו להכנס למיטה ללא הגלולה הכחולה, אולם ביטחונם העצמי שוקם והדימוי העצמי שלהם עלה.

מילת המפתח – עצמי

מסתבר כי למרות שגברים רבים מרגישים כי ויאגרה היא תרופת הפלא אשר תהפוך אותם לסופרמנים במיטה, מרבית הנשים ממש לא שותפות לדעה זו. מבין אלו אשר נגשו לרופא לקבל מרשם לויאגרה, כמחצית לא חזרו לחדש את המרשם – בלחץ הנשים אשר איתן. מסתבר כי במסגרת זוגיות, ויאגרה יוצרת בעיות יותר משהיא פותרת אותן. זוג מוצא את עצמו עם פער ניכר בתיאבון מיני בין בני הזוג, ויתרה על כך, זקפה ארוכה וקשיחה אינה מבטיחה ידיעת טופוגרפיה בסיסית של גוף האשה. אמנם גברים שיכנעו את עצמם במשך דורות כי מה שנשים רוצות זה חדירה, וכמה שיותר, אבל מרבית הנשים, לא ממש שותפות לדעה זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *