חומרי סיכה תוצרת Wet

חומרי סיכה והתאמתם לפעילויות ולצעצועים שונים

בעבר חומרי סיכה היו עניין רפואי או כזה הקשור להנדסת מכונות, אך ביחד עם הפתיחות המינית ההולכת וגדלה הקיימת בעולם הפכו חומרי הסיכה (או ג'ל סיכוך) השונים לנושאים שאינם בגדר טאבו הדורשים ללחוש כאשר מדברים עליהם. היום כבר קיימים מספר סוגים שונים של חומרי סיכה: חומרים המבוססים על מים, חומרים המבוססים על שמן, חומרי סיכה המבוססים על נגזרות מהנפט וחומרי סיכה המבוססים על סיליקון.

לחץ כאן לצפייה במוצרי הסיכה שלנו

חומרי סיכה – למה זה טוב?

חומרי סיכה המיועדים לשימוש במין משמשים לפעילויות מיניות שונות במקרים בהם איזורי הגוף המשתתפים בפעילות המינית אינם כוללים חומרי סיכה עצמאיים כגון כפות הידיים, מרבית שטחו של עור הגוף, בשימוש עם צעצועי מין שונים כגון דילדואים, ויברטורים או אמצעים אחרים המיועדים להחדרה, בשימוש בקונדומים או במין אנאלי.
כאשר מדובר במין אנאלי חשוב במיוחד להשתמש בכמויות גדולות של חומרי סיכה על מנת למנוע פגיעה גופנית.

חומרי סיכה ופונקציונאליות אקסטרא

חומרי הסיכה השונים מקוטלגים על סמך המרכיב העיקרי אשר כלול בהם, אולם נוסף על מרכיב זה קיימים מרכיבים רבים אחרים. חומרים אחרים אלו מאפשרים לחומרי הסיכה לעשות את עבודתם טוב יותר ולתת פונקציונליות שהיא בגדר אקסטרא מעבר לשימוש כחומר סיכה בסיסי. דוגמאות לפונקציונאליות נוספות אלו הן חומרי סיכה המתחממים בעת חיכוך או בנשיפה, חומרי סיכה מבושמים או בטעמים, חומרי סיכה המכילים קוטלי זרע, חומרי סיכה אורגניים וכאלו המכילים נוגדי דלקות, וכן חומרי סיכה המכילים מאלחשים מקומיים למניעת כאבים בזמן הסקס.
חומרי הסיכה המכילים מאלחשים מקומיים מיועדים בעיקר למין אנאלי אולם אינם מומלצים לשימוש כיוון והאלחוש עלול להעלות את הסיכוי לפגיעה מקרית כתוצאה מחוסר התחושה וכן כי חוסר התחושה יבוא לידי ביטוהי בכל חלקי הגוף אשר יבואו במגע עם חומרי סיכה אלו. חומרי סיכה אחרים אשר אינם מומלצים לשימוש במין אנאלי הינם אלו הכוללים קוטלי זרע אשר יוצרים גירויים ועלולים לגרום למיקרו-קרעים בעור, דבר המעודד הידבקות ב-HIV ומחלות אחרות המועברות במין.

חומרי סיכה ושיעורי כימיה פונקציונאליים

חומרי סיכה שונים באים במגע עם איברים שונים, פנימיים וחיצוניים, וכן עם צעצועים, כך שלפני הבחירה בחומר סיכה כזה או אחר יש לקחת בחשבון עם אילו איברים והצעצועים חומר הסיכה יבוא עימם במגע.

חומרי סיכה על בסיס מים:
רבים מהם מכילים גליצרין. ישנם אנשים שרגישים לגליצרין אז כדאי מאוד לבדוק את זה לפני השימוש בזמן אמת. ישנם הטוענים שחומרי הסיכה המכילים גליצרין עלולים לעודד יצירת פטריות באיברים פנימיים, אך כיום נחשבים חומרי סיכה המבוססים על מים לחומרים הידידותיים ביותר הן למשתמשים והן לצעצועי המין השונים. חסרונם העיקרי הוא בכך כי הם נוטים להתייבש מהר יותר מהסיכה על בסיס שמן או סיליקון, ויהיה צורך לחדש את פעילותם על ידי הוספת חומרי סיכה או הרטבה (קלה) במים. חסרון נוסף הוא בכך כי הם מתמוססים במים ולכן פעילות מינית הנעשית באיזור רטוב מאוד כמו המקלחת או האמבטיה הופכת חומרים אלו ללא יעילים כל כך. אבל לשימושים היומיומיים ועם בני זוג קבוע, מומלץ מאוד להשתמש בחומרי סיכה על בסיס מים וכמובן לשמור על הגיינה טובה לפני ואחרי השימוש.

חומרי סיכה על בסיס שמן ונגזרות מהנפט:
חומרי סיכה על בסיס שמן היו חומרי הסיכה הראשונים בהם השתמשו בני האדם, בפרט שמן זית… שהוא גם טעים גם חלקלק 🙂
יתרונות נוספים של השמן הצמחי זה הוא זמינותו הרבה, אין כמעט מטבח אשר אינו מצויד בחומר סיכה זה. אך כל עקר ועקרת בית טובים מודעים לא רק ליתרונותיו של השמן אלא גם לחסרונותיו: למשל השארת כתמים אשר קשים לניקוי.
קיימים גם חומרים כמו הוזלין ושמני התינוקות שהם מצויינים לטיפול בעור יבש, אך קצת פחות כאמצעי סיכוך בגלל שהשימוש בהם באיברים פנימיים משאיר שכבת חומר פעיל בגוף המשמש כמצע מושלם לחיידקים, ובעיקר בגלל שהם עלולים להכיל חומרים ממיסי לטקס, שהוא החומר ממנו עשויים הקונדומים ולא מעט אביזרים המיועדים לשימוש במין, כגון, כפפות, דיאפרגמות, וכו'.

חומרי סיכה על בסיס סיליקון:
לרב הם מיוצרים מפחות מרכיבים כימיים מאשר חומרי הסיכה על בסיס מים או שמן. הסיכה על בסיס סיליקון מאפשרת למשתמש לקבל תחושה שונה מאשר הסיכה על בסיס מים מכיוון שהסיליקון אינו נספג בגוף ובכך נוצר יתרון של ניצול הסיכה במשך זמן ארוך יותר מאשר עם סיכה על בסיס מים שגורמת לייבוש וגירוי בזמן קצר יותר.
כיום מיוצרים ומשווקים הרבה סוגים שונים של חומרי סיכה על בסיס סיליקון, ולכל אחד יש את התכונות הספציות שלו. חשוב לדעת שלא כל חומרי הסיכה על בסיס סיליקון מומלצים לשימוש עם אביזרי מין או מוצרים אחרים העשויים מסיליקון, וזאת בגלל העובדה שבמרכיבים שלהם עלולים להמצא חומרים שונים שגורמים לאביזרים לשנות את שטח המגע שלהם לדביקים ולהרוס אותם. ברב המקרים זה צריך להיות מצויין על תווית המוצר ולכן אנו ממליצים תמיד לקנות רק תכשירים איכותיים ממותגים מוכרים בעלי תו תקן, אישור FDA ורשיון של משרד הבריאות.
יתרון נוסף של הסיליקון על פני הסיכה על בסיס מים, הוא שחומרי הסיכה על בסיס סיליקון לא נמצאו, על פי מחקרים, למגבירים את הסיכוי להדבקות ממגע מיני לא מוגן, כמו שהוכח בעבר אצל החומרים על בסיס מים. יש הטוענים שבגלל שהסיליקון ומרכיביו השונים אינם חומרים אינטריים (חומרים אדישים שאינם מפתחים קשרים כימיים עם חומרים אחרים) הסיליקון עוזר למנוע הדבקות מחיידקים, יצירת פטריות וזיהומים אפשריים שעשויים לגרום בהמשך להופעת פצעים.
ישנם יצרני קונדומים שעושים שימוש בחומרי הסיכה על בסיס סיליקון בתהליך הייצור, מכיוון שהסיכה על בסיס סיליקון הינה בעלת תכונות של אורך חיים ארוכים יותר והיא נמצאה ידידותית יותר בקרבת לטקס מאשר חומרי סיכה אחרים.

לחץ כאן לצפייה במוצרי הסיכה שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *