הפרש גילאים בין בני זוג

בעולמנו כיום קיימת סגידה לנעורים. שחקניות רבות מדברות על כך כי גיל 30 הוא התחלת הסוף, כי ביום אשר משבצים אותך לתפקיד האמא אז נגמרה למעשה קריירת המשחק שלך, וודאי הסכומים הגדולים אותם הרווחת קודם לכן. הסגידה לנעורים אינה קיימת בהוליווד בלבד, גם בעולם ההיי טק נתקלים לא אחת בדרישה כי יתקבלו לעבודה אנשים בני למטה מגיל 40, לדוגמה. הגילאים של הדוגמנים והדוגמניות הולך ונהיה צעיר משנה לשנה וכיום לא נדיר למצוא דוגמנית בת 12 או 13 אשר עושה פוזות סקסיות לצלם ולצופים ומנסה בכל כוחה להראות כמו בת 20 שנראית צעירה במיוחד.

כיוון ורבים מהערכים התרבותיים אשר כרוכים בתפיסה של מה זה טוב ומה זה רע, מה מושך ומה דוחה, מה יש לשאוף אליו וממה יש להתרחק, ערכים רבים מאלו נגזרים ולקוחים מהעולם השיטחי למדי של צהובונים, עולם הבידור והאופנה, לא מפתיע כי הכמיהה לנעורים חילחלה גם לדמות הדימיונית אשר כל בן או בת זוג אמיתיים מושווים אליה.

הפרשי גילאים בזוגות מעורבים – או משבר אמצע החיים

כאשר מדובר בזוגות מעורבים בהם הגבר מבוגר בהרבה מהאישה, מייד מתעוררות שתי שאלות – אחת מכיוונו, ושניה מכיוונה: האם מדובר במשבר גיל המעבר בו הגבר מנסה להתפס ולהאחז בנעוריו אשר הוא מרגיש כי הם הולכים וחומקים ממנו? והאם היא מנסה לחפש דמות אב כדי למצוא משהו אשר היה חסר בחייה? אמנם, בעידן הויאגרה, גבר אשר כבר אינו בן 17 עדיין יכול להפגין און מגלולה תמורת סיכון עצמי ניכר, אולם מה הוא באמת מקבל בתמורה? אם מדובר בסטוץ, ניחא. הוא סימן עוד וי, הרגיש שהוא גבר גבר ועוד כוחו בחלציו, אבל אם מדובר בקשר אשר עשוי לכלול גם ארוחת בוקר, על מה בדיוק הם ידברו? על תוכניות הלימודים שלה או על המשכנתא שלו?

כאשר מדובר בתופעה ההפוכה, הקוגריות, גם שם עולות לא מעט שאלות. מלבד השאלות אשר עלו גם במקרה ההפוך, קיימת גם השאלה אם הקוגרית לא מחפש גור טועה לטפל בו. אמנם נשים מבוגרות הן בדרך כלל יותר משוחררות ובעלות ניסיון וסבלנות רבים מנשים צעירות יותר, מה שהופך אותן למדריכות טובות יותר ופרטנריות טובות יותר למיטה אבל שאלת על מה הם ידברו בדיוק בבוקר עולה גם כאן, באותה המידה.

הפרשי גילאים בזוגות חד מיניים

המצב אצל זוגות חד מיניים דומה, אך שונה. בגלל מיעוט ההיצע, ערבוב מקומות הבילוי הבינ-גילאיים הוא רב, כך שהסיגוי לפגוש אדם אשר מתאים עבורך לזוגיות והוא מבוגר או צעיר ממך בהרבה עולה באופן ניכר. זוגות מעורבים בגילאים שונים נוטים על פי רב לבלות את זמנם במקומות שונים. הסיכוי כי זוג מעורב בגילאים שונים יפגש ללא כוונב לפגוש מישהו אשר הוא צעיר או צעירה בהרבה, או מבוגר או מבוגרת בהרבה, נמוך, דבר אשר אינו נכון בקרב זוגות חד מיניים.

גם בקרב זוגות חד מיניים חשוב לשאול את השאלות הרלוונטיות כאשר המטרה היא קשר: האם המקום ממנו מגיעים הוא מקום של רצון לטפל להיות מטופל? להוכיח נעורים שעברו? או שמע מדובר בקשר אמיתי בין שני בני אדם שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *