סקס בהריון

האם מותר לקיים יחסי מין בזמן הריון?

מסתבר שהרבה מאוד הורים לעתיד ממש לא יודעים את התשובה לשאלה זאת. למרות כל ההכנות המוקדמות והזמן הארוך שתהליך הכניסה להריון יכול לקחת -וכמובן שלעיתים זה קורה בהפתעה גמורה- יש נושאים ושאלות שאנשים פשוט לא מכירים ולא יודעים ממש איך להתמודד עם סוגיות כאלה, והרבה פעמים קורים מקרים שהזוג ההריוני חושש לפנות לבעלי נסיון קודם מתוך חשש או בושה.

נשים הרות לחלוטין משתנות הן מבחינה פיזית והן מבחינה הורמונלית וכתוצאה מכך גם נפשית. בזמן ההריון קיימים מצבי רוח משתנים קיצוניים הרבה יותר, כגון דיכאון, שמחה, עייפות , תשוקה, חששות, עצבנות ועוד… לכן, בכל הנוגע לקיום יחסי מין קבועים בזמן ההיריון אין התנהגות עקבית אצל האישה וקשה מאוד לגבר "לצפות" למה יהיה היום בערב, מחר בבוקר או במהלך הסופשבוע, למרות שאלו יכלו להיות הזמנים הקבועים והמוכרים לבני הזוג להיות יחד ולבצע פעילויות "למבוגרים בלבד".

איך ידע הגבר לזהות את רצונותיה של אשתו

ראשית על מנת להזדהות עם האישה, קיימת שיטה טובה בה ניתן להשאיל או לרכוש הלבשת הריון מדומה שזוהי מעיין כרית גדולה דמוית בטן ושדיים, ולהלבישה על הגבר בעוד הוא שוכב על הגב או כורע על ארבע. בצורה זאת יבין הגבר את התחושה הפיזית שמלווה את בת זוגו בעת קיום יחסי מין. שיטה שנייה היא פשוט לשוחח ולשאול על תחושותיה של האישה על רצונותיה וחששותיה. לאלה שמרגישים שאינם יכולים לפתור או להזדהות עם בת זוגם, תמיד קיימים מאמנים זוגיים היכולים לעזור להם לפתור את הבעיות שנוצרות בזמן ההיריון.

גברים והריון – האם קיימת משיכה מינית?

יחסי מין ניתן לקיים בכל חודשי ההריון. בדרך כלל התשוקה אצל האישה תעלה לקראת החודש הרביעי וזאת מכיוון שבחודשים הראשונים והאחרונים היא תרגיש עייפות וחולשה. מבחינת יחס בן הזוג, גברים רבים חשים סוג של חשש בתחילה מבת זוגם ההרה, אבל הרוב עם הזמן חשים בפלא הבריאה מתקרבים ונמשכים פיזית לנשותיהן. זאת מכיוון שבזמן ההיריון הדעה הרווחת היא שהאישה מתייפה ומשחררת מיניות ומשיכה יוצאי דופן. גברים נמשכים לגודלו המתעצם של החזה, המראה המלא והחושני ואם מצב הרוח מאפשר זאת, אז גם התנהגותה, הליכתה ומעשיה של האישה ההריונית נראים לגבר כדבר מקסים ומושך. דבר זה עוזר מאוד לאישה בזמן ההיריון  להרגיש סקסית, נחשקת ומונע הרבה פעמים כניסה למצבי דיכאון ועצב.

ממה בכל זאת יש להיזהר?

יש להימנע בתנוחות המכבידות על הבטן, קפיצות או טלטלות קיצוניות. במקרה של דימום, צירים מוקדמים או שליה נמוכה, רצוי להימנע בקיום יחסים ולהיוועץ ברופא. יחד עם זאת, מומלץ מאוד לעשות שימוש באביזרי מין מיוחדים, חומרי סיכה על בסיס מים ולזכור שלעיתים קרובות בגלל שינויים הורמונליים אצל האישה, עלולים להופיע סימני יובש בנרתיק, דבר שעלול להקשות על החדירה ולגרום לדימומים (מפחידים מאוד) שיכולים להוביל אתכם לביקור במיון או במרפאה של קופת החולים.

בכל הנוגע לתנוחות, חובה להיות קשובים אחד לשני ולהחליט על תנוחות שיתאימו לשני בני הזוג. יחסי מין פרועים או סוערים יכולים להוות סכנה ממשית לבריאות התינוק ושל האם, אומנם התינוק נמצא בתוך הרחם והוא מוגן מפי רעידות וטלטולים, אבל אין צורך להגזים או לנסות להכיר את הגבולות, עשו סקס בטוח, גם כשאתם בהריון…

התייעצו תמיד עם רופא מומחה או מטפל מיני מוסמך בקשר לשיטות ולדרכים לקיום יחסי מין בזמן ההריון. אל תנסו לעשות דברים על דעת עצמכם ופעלו בעירנות ובהגיון. השתדלו להשתמש תמיד בחומרים איכותיים ומקורים, אביזרי מין בדוקים ומומלצים, יכול מאוד להיות שלא תצליחו או לא יתאפשר לכם לעשות סקס בתנוחות שתרגלתם תמיד יחד, אבל אולי זה הזמן לעשות דברים פשוטים יותר, עדינים יותר ורכים יותר – לפחות עד שהקטן או הקטנה יגיעו..!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *