בובות מין והיפנים (חלק ב')

בובות מין ריאליסטיות צוברות קהל אוהדים בשנים האחרונות גם מקרב אנשי המערב, אולם ביפן הן להיט גדול כבר שנים רבות. המודלים המוצלחים והיקרים
ביותר של בובות המין מיוצרים ביפן, והלקוחות הקבועים והנאמנים ביותר גם הם יפנים.

ביפן קיימת מסורת עתיקה של שימוש בבובות כתחליפי אדם. בובות הקאראקורי בוטאי היו בובות ממונעות אשר שימשו את היפנים בתיאטרון כשחקנים, בתפקידים משניים. גם הדאשי קאראקורי שימשו בתפקיד תחליפי אדם בטקסים דתיים ופולחניים, ולעתים כ"אדם" אשר הושט במרומי סירות מרובות קומות בטקסים אלו. עד היום נעשה שימוש בזשירי קאראקורי שהן בובות אוטומטיות קטנות, דמויות אדם, המשמשות לעתים קרובות להגשת תה לאורחים: הן מדמות הליכה למרחק מסוים, נעצרות, קדות ומחכות עד אשר האורח יטול את כוס התה אשר הן נושאות בידיהן, ישתה ממנה וישיב אותה לחיקן, ורק אז הן יתרוממו מקידתן וישובו כאשר באו.

השימוש המסורתי הזה אשר נעשה בבובות בחיי מבוגרים כמדמות אנשים הן במראן והן במעשיהן, עשוי להוות רקע תרבותי אשר שופך מעט אור על יחס היפנים לבובות המין של ימינו, כמו גם על יחסם החם של היפנים לרובוטים.

יפן – מסורת, קידמה ובדידות

יפן היא ארץ אשר המסורת בה נשמרה עד לשנים האחרונות. פריצת המסורת הביאה לתרבות אשר מצד אחד, ככל ילד מתבגר, שואפת למרוד במסורות הכובלות אשר ריתקו אותה עד לא מכבר, ומצד שני עדיין מושפעת באופן ניכר ממסורות אלו. בנוסף על כך קיימות השפעות חזקות של תרבות הגאדג'טים – אשר כל מי שאי פעם  נתקל בתייר יפני ומצלמתו יודע כי היפנים הינם אלופים בלתי מעורערים בתרבות זו, ותרבות הוירטואליה השולטת לא רק ביפן אלא במזרח הרחוק כולו. למעשה, בסין אף הגדירו מגפה חדשה ומאיימת – התמכרות למשחקים וירטואלים מרובי שחקנים. תרבות הסייבר היא תרבות אשר מצד אחד מאפשרת לנו לצבור 500 חברים ויותר בפייסבוק, ומצד שני לא לפגוש אף לא אחד מהם. תרבות הסייבר והתקשורת העכשוית היא תרבות של ריחוק וניתוק, המלווה באשליית קירבה: מה שפעם נאמר פנים אל פנים, הפך לשיחת טלפון אשר בשנים האחרונות הפך למסרון קצרצר של עד 256 תוים, כולל 3 לסמיילי. היפנים, אשר נמצאים בחזית הקידמה הטכנולוגית, מושפעים רבות משינוי זה, ורבים מהם חווים בדידות.

בובות המין המשוכללות ביותר אמנם מאפשרות אוננות המשלבת גאדג'טים כויברציה פנימית, אולם עיקר ההשקעה בהן אינה בשיפור אביזרי המין המורכבים בבובה, אלא בדימיונה של הבובה לנשים בשר ודם. הבובות החדשות מאפשרות לגברים לא רק לקיים מגע מיני עם הבובות אלא אף להציב אותן בתנוחות שונות, לאו דווקא מיניות, להכנס איתן לאמבט, ולהרגיש, גם אם מדובר באשלייה, כי הם לא לבד.

בובות המין הראשונות נעשו כעזרים לגברים נכים. כיום גברים אשר אינם נכים עושים בה שימוש אף הם. בדומה לכך מעניין לציין כי גם במערב התפתח קו דומה, אך שונה מאד. קו זה התפתח בניסיון לעזור לנשים אשר שכלו את תינוקן בתהליך האבל. עבורן, ייצרו בובות-תינוקות מציאותיות (בובות אלו נקראות "הנולדות מחדש"). כיום קיים שוק הולך וגדל לבובות אלו.

בובות מין כתחליפי זנות

טרנד חדש ההולך ומתפשט ביפן הוא טרנד בובות המין להשכרה. מעבר לעלות הראשונה הכרוכה ברכישת בובת מין איכותית, בובת מין דורשת טיפול רב וצורכת מקום אחסון ניכר. ואם כל אלו לא מספיקים, יש גם צורך במתן הסברים לאורחים, הורים, וכל מי אשר נתקל בבובת מין בבית. על מנת לפתור בעיה זו נוצרה תעשיית השכרת בובות מין. בובת המין מגיעה בדיסקרטיות לבית הלקוח, אשר עושה בה שימוש כרצונו במשך מספר שעות ולאחר מכן נלקחת חזרה לניקוי ותחזוקה.

כאשה, מעולם לא הבנתי את הסטיגמה הקיימת בחברה כנגד זונות, אך מצד שני אני מבינה היטב למה יש צורך בסטיגמה כזו כנגד הלקוחות אשר משתמשים באשה, בשר ודם, כאילו הייתה בובת מין המיועדת לסיפוקם. בובות מין להשכרה עשויות, בתקווה, לתת מענה לבעיה זו.

[ux_custom_products cat="couple-sextoys" products="40" columns="5" title="אביזרי סקס שכדאי לכם להכיר!"]