☰ תפריט

ויברטור מאלץ אורגזמה

ויברטור מאלץ אורגזמה

אמת או קלישאה?

אתן מכירות את המושג ויברטור מאלץ אורגזמה? אני שמעתי עליו. עוד בפעם הראשונה כאשר שמעתי עליו גירדתי בפדחתי בתמיהה: מאלץ אורגזמה? אורגזמה היא דבר רע שיש לאלץ אותו? או שמע אורגזמה היא דבר כה נדיר שיש לחלץ אותו ומדובר בשיבוש לשון? כך או כך העניין נראה לי לא מובן. אורגזמה נשית איננה דבר נדיר יותר מאשר אורגזמה גברית, ולאלץ אורגזמה נראה הגיוני כמו לאלץ שוקולד: "כן כן! תפתחי! אל תתביישי! את רוצה או לא רוצה את תאכלי את קוביית השוקולד הזו!" נכון שמשהו נשמע לא בסדר בסצנריו הזה? אז מה בעצם הרעיון בכל זאת מאחורי הרעיון של "מאלץ האורגזמות"?

ויברטור מאלץ אורגזמה – פרויד ובורות

בדגדגן הנשי יש בערך פי שלושה מכמות העצבים הנמצאים באיבר המין הגברי כולו, ובכל זאת, מרבית האנשים, אפילו נשים, יספרו לכם כי לנשים לוקח זמן רב יותר להגיע לאורגזמה מאשר לגבר. זה לא נכון, ומדובר בסטראוטיפ שמשום מה השתרש בחברה וניזון מסטרוטיפים תומכים נוספים שהגיע הזמן לעקור ולשרש. החברה בה אנו חיים היא חברה גברית שבמשך שנים רבות קבעה מוסכמות בהתאם לנוחות הגברית. אחת מהמוסכמות הללו, שפרויד עזר להכתיר כ"מדעית" (למרות שמאז ימי פרויד היא הופרכה אינספור פעמים) היא כי נשים "אמורות" להגיע לאורגזמה על ידי חדירה.

את העובדה שפרויד לא הכיר את האנטומיה הנשית, אנחנו כבר יודעים, אבל מה עמד מאחורי הקביעה הזו? הדבר הראשון שעומד מאחורי הקביעה הזו היא אינטרס גברי: איבר המין הגברי שעוזר לגברים להגיע לאורגזמה מגיע לשיא הגירוי העצבי כאשר הוא מתחכך לכל אורכו, קרי חדירה, ומצד שני, הרי זה תמיד טוב לאגו הגברי כאשר הוא מרגיש שאיבר מינו עשה את העבודה וגרם לנשים שאיתו להגיע לאורגזמה, אז מה יותר נוח מהטלת האחריות על הנשים וקביעה כי הדרך "הנכונה" של נשים להגיע לאורגזמה היא על ידי חדירה?

שנים שנשים הוחזקו בבורות, אפילו לגבי האנטומיה שלהן עצמן, תרמו לחיזוק הטענה הלא נכונה הזו. ולגברים שקוראים על מנת שיבינו במה המדובר: ישנם עצבים הגורימים לגירוי מיני לא רק באיבר המין הגברי אלא גם באשכים, לדוגמה. יתרה על כך, משחק באשכים יכול להביא לתנודות מינוריות של העור על גבי איבר המין הגברי. המקבילה של תפיסת "נשים גומרות מחדירה" היא "גברים גומרים ממשחק באשכים". תארו לעצמכם עולם בו הייתם מצופים להגיע לאורגזמה רק על ידי משחק באשכים, ללא מגע ישיר באיבר המין. הערכה גסה – כ-30% מכם היו בכלל מצליחים להגיע לאורגזמה בתנאים אלו, וגם להם היה לוקח זמן רב יותר להגיע לאורגזמה. וזה בדיוק מצבן של הנשים כיום. כאשר האיבר המגורה הינו האיבר אשר בו מצויים העצבים – קרי הדגדגן אשר אינו מעורב בחדירה כלל – נשים מגיעות לאורגזמה, ובערך באותה מהירות כמו מרבית הגברים.

ויברטור מאלץ אורגזמה – המציאות

אז מה זה בעצם ויברטור "מאלץ" אורגזמה? פשוט, ויברטור אשר מכיל חלק רוטט אשר מגרה את הדגדגן. למעשה, גם אם תוציאו את החלק של הדילדו מן המשוואה ותשארו עם מכשיר המגרה את הדגדגן תשארו עם "מאלץ" אורגזמה, לעתים אף באופן אפקטיבי יותר מאשר גירוי המלווה בחדירה – אבל את זה כבר תצטרכו לשאול את בת הזוג עצמה, כי לנשים שונות העדפות שונות בנוגע לחדירה, כאשר חלקן נהנות מכך, וחלקן ממש לא.

למעשה גם אם תשנו את תפיסת המחשבה כי נשים אמורות באופן כלשהו להגיע לאורגזמה כתוצאה מחדירה, הסיכוי כי תספקו את בת זוגכם יעלה באופן ניכר. אין צורך באימוני סיבולת להארכת הזמן עד לרגע בו תגיעו אתם לאורגזמה, כי איבר זקור אינו התשובה לאורגזמה הנשית. אימוני סיבולת אשר ישאירו אתכם ערים ומתפקדים גם לאחר האורגזמה, אתכם ולא את איבר מינכם, יתרמו לחיי מין טובים ומספקים הרבה יותר, ואף יפתרו אתכם הגברים מהחשש ל"בעיה" הקרויה שפיכה מוקדמת, כיוון שגם במקרה זה אין מדובר בבעיה כלל. הרי לא תעלו על דעתכם לבא לבת זוגכם בטענות כי היא מגיעה לאורגזמה מהר מדי, נכון? המצב ההפוך זהה לחלוטין, ולעתים קרובות בת הזוג שתקבל פטור של כמה דקות מחדירה לא תחשוב שמדובר באסון, לעתים קרובות יותר היא תחשוב שמדובר בהקלה.