☰ תפריט

אביזרי מין תורמים למיניות בריאה?

אביזרי מין תורמים למיניות בריאה?

איך אביזרי מין, ויברטורים, דילדואים, טבעות רוטטות, או אפילו בובות מין יכולות לתרום למיניות טובה יותר אצל בני הזוג או הבודדים?
מיניות היא דינמית משתנה ומתפתחת בציר הזמן בקרב יחידים וזוגות ותלויה במשתנים רבים כגון: גיל, מגדר, תרבות, חינוך, ערכים, בריאות ועוד.
לעיתים כמטפל מיני אני ממליץ לבני הזוג להיכנס לחנות אביזרי מין כדי להתרשם וכדי להיחשף לאספקט נוסף של מיניות, לראות, לגעת ובהמשך גם לרכוש ויברטור, שמנים ותכשירים שונים.
אך לעיתים הצעתי נתקלת במבוכה והתנגדות כגון: "ומה יקרה אם יראו אותנו?" או "אבל זה לא טבעי, הכי טוב זה טבעי." תגובה נוספת שלעיתים מתקבלת כאשר מטפל ממליץ לבחורה לרכוש ויברטור: "מה החבר ירגיש ויגיד על הויברטור".
מאמר זה בא להפריך כמה מהמיתוסים לגבי השימוש בצעצועי מין.

"אם בן/בת הזוג שלי רוצה להשתמש בצעצועי מין. אני כנראה לא מספק/ת מבחינה מינית"

כאשר קונים אביזרי מין כדאי לקחת בחשבון את רגשות בן/בת זוגך. שיחה עם בן/בת הזוג בנושא צעצועי מין לפני שמכניסים אותם לתוך חיי המין שלכם היא עניין של כבוד ובמקרים רבים היא גם נחוצה. אנשים רבים מניחים כי רכישת צעצועי מין מצביעה על צורך למלא חסר מיני כלשהו, אך לרוב אין זה נכון. דבר/י עם בן/בת הזוג שלך על סיבותיך לרכישת צעצועי המין – לרוב זה נחוץ כדי למנוע רגשות פגועים.

"אתמכר לצעצועי מין ולא אוכל להגיע לאורגזמה בלעדיהם"

אנשים נוטים לדבוק בסוג מוכר של גירוי. בין אם זה מין אוראלי מבן/בת זוגך או חדירה באמצעות דילדו, ישנם סוגי גירוי שאת/ה יכול/ה לסמוך עליהם להביא אותך לידי סיפוק. ניתן להתמכר לויברטור בדיוק כפי שניתן להתמכר לסוג גירוי משותף עם בן/בת הזוג. זה יכול לקרות, אך אינך חסר אונים וניתן לשלוט בכך ולהתגבר. ניתן להתנסות בתנוחות חדשות, צעצועים חדשים ופעילויות חדשות. אם תמשיך/י לנסות דברים חדשים לעולם לא תהיה/י תלוי/ה במנהג מיני זה או אחר.

"השימוש בויברטור יגרום נזק לאיבר המין שלי."

אין שום בסיס פיזיולוגי לטיעון שכזה. לעתים יכול ויברטור לגרום לאברי המין לחוש "רדומים" בעת השימוש או מיד לאחר מכן (בעקבות אינטנסיביות גבוהה) אך הרגישות תמיד תחזור. ניתן להתנסות בסוגי גירוי שונים בעת המשחק המיני על מנת להפחית את אפקט חוסר התחושה.

למה לקנות צעצוע מין?

1. הנאה – בחברה שבה עדיין קושרים בין הנאה מינית ורגשות אשם, אין זה מפתיע שצעצועי המין קיבלו מוניטין שלילי רק משום שהם עושים את עבודתם. מן הסתם, צעצועי מין מהנים יותר ללא רגשות אשם נלווים. אין צורך להצדיק אותם; צעצועי מין נועדו להנאה לשם ההנאה. הם מספקים לנו הזדמנות ייחודית לחקור את גופינו בדרכים חדשות ומלהיבות. אין ספק שתגלה/י דברים נוספים לגבי התשוקה המינית שלך וייתכן שאף תגלה/י מספר אזורים ארוגניים (מגרים מינית) חדשים. צעצועי מין פשוט מהווים שער להנאה וניתן לעשות בהם שימוש כיד הדמיון.

2. פנטזיה – לרוב קשה לחקור את הפנטזיות המיניות כאשר נמצאים בתוך מערכת יחסים מונוגאמית. שמירת אמונים חשובה יותר ממימוש התשוקות העמוקות. הצעצועים מאפשרים לנו לספק את הפנטזיות בתוך סביבה בטוחה. במובן זה, צעצועי מין עשויים להוות תוספת מועילה לכל מערכת יחסים אוהבת. כמעט בלתי אפשרי שאדם אחד יספק את כל הפנים של תשוקתו המינית של אחר. צעצועי מין יכולים להכניס אלמנט חדש לתוך הריטואל המיני שלכם ללא הסיבוכים הכרוכים במימוש האמיתי של הפנטזיות. סרטי וידאו המנחים זוגות במציאת חלומותיהם המיניים גם עשויים להועיל.

3. השראה – ביצוע שאיננו "מעורר השראה" בחדר המיטות יכול לגרום למתח במערכת היחסים. כאשר החיים מלאים בגורמים מלחיצים, המין יכול להידחק אחרי עניינים דחופים יותר. בין אם זה המשפחה או הקריירה, חיינו עסוקים מאד ופעמים רבות האינטימיות והמין נתפסים כגורם מלחיץ. אז למה לא להכניס משהו קצת נועז לתוך ההליך? הקו המנחה אותי בייעוץ מיני הוא: "אם לא נשחק נישחק". צעצועי מין מקנים לבני הזוג הזדמנות לחקור זה את זה תוך צחקוק קל. צעצועי מבוגרים מהווים דרך נהדרת להוסיף פלפל לחיי המין שלכם.
הומור ומין הם שילוב מנצח – המין לא חייב להיות רציני וכבד. בהחלט ניתן לכלול הומור ומשחק מיני עם לבוש מדליק, שמנים חושניים, ביצים סיניות,דילדו ועוד.

4. בריאות מינית – צעצועי מין הם טובים עבורך!  ישנם יתרונות בריאותיים מעניינים ומתועדים הקשורים בשימוש בצעצועי מין. נשים שמתקשות להגיע לאורגזמה יכולות להפיק תועלת משימוש בצעצועי מין. מומחים רבים בתחום ממליצים על שימוש בויברטורים כדי להתגבר על קשיי אורגזמה.
נשים רבות משתמשות בויבראטור גם בגירוי ישיר על גבי הדגדגן וגם על ידי החדרה לתוך הנרתיק ובכך משפרות באופן ניכר את יכולתן לחוות אורגזמה. גם גברים נהנים מצעצועי מין כמו טבעת לאיבר המין (המגבירה גירוי ומשפרת את איכות הזקפה ומשכה).
צעצועי המין, כמו צעצועים: הם משמחים, יוצרים ריגוש והנאה ומשפרים את מצב הרוח.

צעצועי המין תורמים למיניותם של גברים ונשים לכן הם מומלצים ורצויים בקרב יחידים וזוגות.